FİBER OPTİK KABLOLAR VE AKSESUARLAR

01FİBER OPTİK KABLOLAR VE AKSESUARLAR

Günümüzde her şey bir dokunuş uzaklıkta. Bu dokunuş hızına yetişip onu geçebilecek günümüzde tek hız ise fiber optik ya da optik fiber olarak da adlandırılan, içinden ışık geçebilen cam ya da plastik kabloların hızıdır.

Bu iletişim işlemini sahiplenen araçlar ise fiber optik kablodur. Fiber optik kablo, genel anlamıyla üç alt başlığa ayrılır. Bunlardan ilki, malzemesine göre ortaya çıkan fiber kablolardır. Plastik çekirdek ve plastik koruyucudan oluşan birinci grup, cam çekirdek ve plastik koruyucudan oluşan ikinci grup ve kendi grubunda son olan cam çekirdekli cam koruyuculu gruptur.

Görsel

02Neden fiber optik çözümlerini tercih etmelisiniz?

Çünkü fiber optik çözüm ve sistemleri siz müşterilerimize her zaman en hızlı ve ulaşılabilir bilgiyi vaat eder. Tüm bunların yanı sıra fiber kablo; oldukça yüksek hızda iletim sağlar, elektro-manyetik parazitlerden etkilenmez, doğa koşullarıyla herhangi bir sorunu yoktur.

Örneğin, fiber optiğin getirdiği çözümler arasında optik haberleşme sistemleri, askeri bağlantılar, elektronik cihazların irtibatında, trafik kontroller ve kapalı devre TV sistemleri vardır.

Bu nedenle fiberoptik çözümlerde fiber optik kablonun avantajları devreye girmiş oluyor.

Foitel Kablo olarak fiber optik altyapı ihtiyacınızda ilk kurulumdan itibaren yani fiber optik projesinin gerçekleştirileceği alanın incelenmesi, proje haline getirilmesi, hemen ardından kabloların getirilmesi ve test işlemlerine kadar olan her adımda sizinle birlikte ilerleyeceğiz.

© Copyright 2017 • Foitel Kablo ve Sistemleri İnş. Teks. Turz. Sağlık Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. • Tüm hakları saklıdır.

Tasarım ve Kodlama